NEWS 13 Maj 2022, 12:55

Një avion përfshihet nga flakët pak përpara nisjes

Një avion përfshihet nga flakët pak përpara nisjes

Gjatë ditës së djeshme në aeroportin kinez, në qytetin jugperëndimor të Chongqing, një avion shpërtheu në flakë, pak përpara nisjes.

Pamjen e momentit e kanë kapur personat nga jashtë të cilët parë ngjarjen.

 

Në avion ndodheshin 113 pasagjerë dhe 9 anëtarë të ekuipazhit por fatmirësisht pa asnjë të lënduar.

 

 

Avioni Airlines Tibet u përfshi nga flakët teksa po bënte nisjen, shumë pasagjerë të cilët ndodheshin në këtë avion të tmerruar u detyruan të hidheshin nga lart.

 

Arsyja e shpërthimit të avionit i cili u përfshi nga flakët nuk dihet ende.