NEWS 31 Maj 2023, 16:30

Aksident i rëndë në “Rrugën e Kombit”, përplasen 4 automjete!

Aksident i rëndë në  “Rrugën e Kombit”,

Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur mesditën e sotme në “Rrugën e Kombit”, pranë fshatit Fushë-Milot. Në aksident janë përfshirë një trailer, dy autovetura dhe tre çilkomotorë, ndërsa raportohet për 3 persona të plagosur. Të plagosurit janë transportuar njëri në Spitalin e Traumës dhe dy të tjerët në atë të Lezhës.

Sipas "ABC News" drejtuesit e çiklomotorëve janë shtetas të huaj, ndërsa si pasojë e aksidentit është blllokuar qarkullimi në këtë segment rrugor. Nga pamjet e siguruara duken qartë pasojat e aksidentit, ku traileri ka përfunduar i përmbysur në pjesën anësore të karrexhatës.

Policia, zjarrfikësja dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë intensivisht për zbardhjen e rrethanave.

/News31