GOSS-BIZ 1 Qershor 2023, 15:45

Kënga e re për filmin "Barbie", Dua Lipa frymëzohet nga Spirit Voice?

Kënga e re për filmin "Barbie", Dua Lipa frymëzohet nga

Sic u bë me dije pak ditë më parë, Dua Lipa nuk do të jetë vetëm aktore në filmin e ri "Barbie", projekt kinematografik që pritet ë shfaqet shumë shpejet, por po ashtu ka shkuar dhe performuar këngën e filmit (një prej këngëve të albumit), "Dance The Night", e cila është publikuar tashmë dhe me shumë gjasa do të kthehet në hit. 

Megjithatë një detaj që na ka tërhequr vëmendjen të gjithëve është muzika që ka përdorur për këngën, më saktë vija melodike për të cilën mund të jetë frymëzuar nga grupi i njohur shqiptar "Spirit Voice". Këtë e ka vënë re një prej TikTok-eva më të ndjekur sa i takon muzikës, por edhe vetë Soni Malaj, pjestare e grupit, e cila ka postuar në Instagram krahasimin dhe ngjashmërinë mes këngë "Dance the Night" dhe "Autostrada", ndërsa ka reaguar e lumtur për këtë "rastësi", ose tribut që Dua mund të ketë bërë për grupin. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SONI MALAJ ???? (@soni_malaj)

Janë vërtetë shumë të ngjashme si këngë, ndoshta Dua ka qenë vërtetë fanse e madhe e "Spirti Voice" në adoleshencë, ose ndoshta dhe producenti i saj. 

/News31