SPORT 18 Nëntor 2023, 17:51

(Video) Boksieri shqiptar Ermal Hadribeaj mbron titullin kampion, merr përshëndetjen speciale nga Mike Tyson!

(Video) Boksieri shqiptar Ermal Hadribeaj mbron titullin kampion, merr

Boksieri shqiptar, Ermal Hadribeaj ka arritur të mbrojë titullin Ndërkombëtar WBC në peshën super të lehtë përballë Carlos Molina-s. Hadribeaj triumfoi ndaj kundërshtarit të tij në duelin që zgjati deri në raundin e nëntë, pasi shqiptari fitoi me “KO” (knockout). 

I pranishëm në komentimin e përballjes ishte dhe legjenda e peshave të rënda në boks, Mike Tyson. Në momentin e festimit të titullit nga Ermali, që mbante veshur edhe flamurin kuqezi, Tyson e përshëndeti duke formuar simbolin e shqiponjës me duar, një përshendetje vërtetë speciale nga sportisti i famshëm. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

/News31