NEWS 19 Nëntor 2023, 15:40

Video/Tifozët shqiptarë hyjnë në ring dhe grushtojnë boksierin kolumbian

Video/Tifozët shqiptarë hyjnë në ring dhe grushtojnë

Eskaloi në dhunë dueli i djeshëm i boksit mes Denis Nurjes dhe kolumbiani Placido Ramirez, i zhvilluar. në Tiranë.

Gjatë kohës që ndeshja ishte e ndërprerë për shkak të dëmtimit në këmbë të Nurjes, boksieri kolumbian e godet në befasi, duke sjellë acarimin e fansave të boksierit shqiptar.

Këta të fundit u futën në ring dhe duke goditur me grushte e shkelma Ramirezin.

Ringu i boksit u shndërrua në arenë përleshjesh mes 2 stafeve dhe tifozëve. Pas kaosit të krijuar, vendimi final ishte se kjo ndeshje konsiderohet e pazhvilluar.