NEWS 10 Qershor 2024, 18:19

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Gazetari i BBC u gjet i pa jetë në ishullin grek, policia zbulon arsyen e vdekjes

Pushimet u kthyen në tragjedi/ Gazetari i BBC u gjet i pa jetë në

Gazetari i BBC, Dr. Michael Mosley, i cili u gjend i pajetë pas 5 ditësh kërkim në një zonë shkëmbore të ishullit grek Synim, rezultoi se vdiq nga shkaqe natyrale.

Zëdhënësja e policisë, Konstantia Dimoglidou, tha për BBC se nuk u gjetën lëndime në trupin e tij që mund të kishin shkaktuar vdekjen e gazetarit.

67-vjeçari, baba i katër fëmijëve u raportua i zhdukur pasi u largua nga plazhi Agios Nikolaos për t’u nisur për një shëtitje rreth orës 13:30 me kohën lokale të mërkurën.

Autoritetet greke kryen një kërkim të gjerë për Dr. Mosley në mes të temperaturave të larta.

Një menaxher bari gjeti trupin e tij pasi kryetari i bashkisë së ishullit “pa diçka” pranë gardhit të lokalit dhe njoftoi stafin, njoftoi agjencia e lajmeve PA.