NEWS 5 Korrik 2024, 14:28

“Këtë tunel e kam përjetuar me emocione, kam qarë”/ Ministrja Balluku intervistë nga tuneli i Llogarasë

“Këtë tunel e kam përjetuar me emocione, kam

Ministrja e Energjisë dhe  Infrastrukturës ka zbuluar emocionet e disa orëve para hapjes së tunelit të Llogarasë, në një intervistë live për emisionin Top Story.

Këtë tunel e kam përjetuar me emocione madje edhe kam qarë, ishin të gjithë  punonjësit duartrokisnin mundin e tyre.

Kam ardhur me optimizëm, tashmë është pjesë e krenarisë së të gjithë gjerdanit të infrastrukturës, nuk besoj se do të ketë lot sot”, tha Balluku.